KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7685113

nr 768 5113

Rune Rockström

(1898-1983), Sverige

Akvarell, Rune Rockström (1898-1983), stockholmsmotiv, signerad-52, 26x19

Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 30 juli 2012
kl 17:14:20

Rune Rockström

Läs mer om Rune Rockström