KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7685113
nr 768 5113
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Akvarell, Rune Rockström (1898-1983), stockholmsmotiv, signerad-52, 26x19
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 30 juli 2012
kl 17:14:20
200 kr
200 kr
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
800 kr
1.000 kr
700 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström